wtorek, 28/11/2023 | 11:31 CET
You are here:  / Edukacja i Nauka / Nauka niemieckiego Warszawa

Nauka niemieckiego Warszawa

post by related

related post

Publicznie czy prywatnie?

Znajomość języków obcych nie jest już dzisiaj czymś zarezerwowanym tylko dla osób wykształconych. Języki obce (i to bardzo różna) weszły już dawno do szkół, a nawet przedszkoli. Wielu rodziców chce jednak indywidualnie kierować nauka języków obcych swych dzieci, a bywają i tacy, którzy nie są po prostu zadowoleni z oferty edukacyjnej szkół publicznych pod względem nauki języków obcych.

Co wtedy najczęściej robią tacy rodzice. Najczęściej wpisują w wyszukiwarkę na przykład: „nauka niemieckiego warszawa” i samodzielnie wybierają ofertę edukacyjną dla swoich pociech. Nie jest to już dzisiaj postrzegane jako snobizm, ale troska o dobre wykształcenie młodego pokolenia.

Prawdą jest, że szkolna nauka języków obcych w większości znacznie odbiega od metod i form oferowanych w prywatnych ośrodkach. W szkołach publicznych (podobnie jak na innych przedmiotach nauczania) obwiązuje siedzenie w ławce, książka, zeszyt, słuchanie wykłady nauczyciela i wykonywanie ćwiczeń. W prywatnych placówkach (szczególnie jeśli uczyć się maja dzieci) zajęcia mają bardziej swobodny charakter (bo kto nauczy się wiele będąc w stresie?). Najmłodsi nie siedzą w ławkach, a na dywanikach, na podłodze i często w kręgu (nie muszą patrzeć na plecy kolegów). Nacisk kładzie się tam przede wszystkim na rozumienie mowy i na naukę mówienia. Jeśli te umiejętności dzieci maja opanowane, dopiero wówczas przechodzi się do książek i ćwiczeń. Dzieci u starsi uczniowie bardzo chętnie chodzą na takie zajęcia językowe.

Jeśli więc po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: nauka niemieckiego warszawa” rodzic nie jest zdecydowany, niech wybierze się na pierwsze lekcje razem z dzieckiem.