wtorek, 28/11/2023 | 10:00 CET
You are here:  / Artykuły / Tworzenie kursów e-learningowych

Tworzenie kursów e-learningowych

post by related

related post

Wiedza prosto z ekranu

W dobie pandemii koronawirusa nauczanie zdalne stało się rzeczywistością. Jest wielu przeciwników, jak również zwolenników tej metody. Nie da się jednak nie zauważyć, że nauczanie e-learningowe wniosło pewną nową jakość i świeży trend do edukacji.
Tworzenie kursów e-learningowych staje się coraz popularniejszą formą szkoleń. Ich zwolennicy argumentują, że forma kursów e-learningowych pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Aby stać się uczestnikiem kursu wystarczy posiadać komputer, laptop lub smartfon z dostępem do internetu. Dzięki temu osoby, które wcześniej nie mogły brać udziału w szkoleniach np. z powodu braku połączeń komunikacyjnych, mogą rozpocząć edukację w danym zakresie. Co więcej, kursy prowadzone zdalnie umożliwiają naukę z domu, która może przebiegać w spokojnych i komfortowych warunkach. Dzięki temu staje się bardziej efektywna.
Tworzenie kursów e-learningowych to niełatwe zadanie. Wymaga ono bowiem doskonałej znajomości środowiska internetowego, odpowiednich narzędzi i kreatywności ze strony twórcy. Tylko taka mieszanka może wpłynąć znacząco na sukces danego przedsięwzięcia. Aby kurs był dla klientów interesujący należy zadbać, aby prezentował aktualne informacje, nie był przeładowany treścią, a obfitował w ciekawe infografiki i multimedia.