środa, 29/11/2023 | 12:00 CET
You are here:  / Artykuły / Felietony / Porady / Teksty / Wpisy / Jak wygląda kurs na HDS?

Jak wygląda kurs na HDS?

post by related

related post

Kurs na HDS

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zmienić pracę lub chcesz zdobyć nowe umiejętności, musisz dowiedzieć się, jak wygląda kurs na HDS?
HDS to skrót od słów hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest wykorzystywany do przenoszenia ciężkich materiałów, ładunków lub urządzeń. Aby ukończyć kurs na HDS trzeba mieć uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych kategorii C, na których zamontowany jest dźwig.
Osoba, która chce uczestniczyć w kursie poza tym musi być pełnoletnia i nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do używania ciężkiego sprzętu mechanicznego.
Szkolenie złożone jest z części teoretycznej oraz praktycznej. Podczas szkolenia omawiane są zagadnienia z zakresu budowy HDS, obsługi dźwigu oraz BHP. Podczas części praktycznej uczestnicy uczą się przenoszenia ładunków, ładowania ich do kontenerów i umieszczania na samochodach. Dowiadują się także, kiedy – ze względu na stan techniczny dźwigu – nie wolno im podjąć pracy. Kurs kończy państwowy egzamin, po którym otrzymuje się stosowne uprawnienia.
Osoba, która posiada uprawnienia do obsługi pojazdów z HDS-em może podjąć pracę w transporcie, np. jako kurier albo składzie magazynowym lub budowlanym. Ukończenie kursu na HDS otworzy przed tobą nowe możliwości zawodowe i na pewno podniesie twoją wartość na rynku pracy.