wtorek, 28/11/2023 | 10:34 CET
You are here:  / Edukacja i Nauka / Odpowiednie warunki lokalowe

Odpowiednie warunki lokalowe

post by related

related post

Odpowiednie warunki lokalowe

Według Ustawy Ministra Edukacji Narodowej każdy, kto chce prowadzić działalność o takim charakterze musi spełniać ściśle określone warunki, między innymi musi być zapewniona właściwa temperatura pomieszczeń, nie można przekraczać ilości dzieci w jednym pomieszczeniu, zabawki powinny mieć oznaczenie CE. Równie ważne jest bezpieczeństwo pod względem sanitarnym oraz przeciwpożarowym. Wszystkie warunki zgodne z wymogami ustawy dokładnie precyzuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 czerwca 2008 roku.

Zatrudnienie kadry nauczycielskiej

Kadra nauczycielska przedszkola powinna być na wysokim poziomie, mowa tu o specjalistach, pedagogach, psychologach oraz nauczycielach z przygotowaniem pedagogicznym, a wszyscy oni muszą okazać się niezbędnym wykształceniem. Dyrektor przedszkola, by pełnić taką funkcję, musi mieć tytuł nauczyciela mianowanego, studia wyższe oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie, poparte dokumentem erotyczne opowiadania. Jeżeli kadra zatrudniona jest już skompletowana i przebrnęliśmy przez gąszcz przepisów, to połowę drogi mamy już za sobą.

Realizacja programu do nauki

Ważne jest, by mieć kontrolę nad programem nauczania dzieci, gdyż dyrektor przedszkola jest z tegoż programu rygorystycznie rozliczany. Trzeba nawiązać również współpracę z innymi partnerami handlowymi, chodzi tu o wyżywienie przedszkolaków, zaopatrzenie przedszkola w zabawki oraz przyrządy do nauki. Prawidłową realizację zadań reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2008 roku.

Możemy skorzystać z dotacji

Na rozwój oraz dalsze plany działania przedszkola można śmiało starać się o dotację z Unii Europejskiej, która przyznaje młodym przedsiębiorcom kapitał na różne cele. Oczywiście znów trzeba wypełnić górę papierów i spełnić szereg warunków, jednakże zawsze warto spróbować. Taka pomoc okazuje się nieodzowna przy prowadzeniu nawet najmniejszego przedszkola. W przygotowaniu wniosku o dotację mogą nam pomóc wyspecjalizowane firmy, a w przypadku niezbędnego biznes planu dobre biuro księgowe.